Як вибрати веловзуття?

Що таке веловзуття?

Велосипеди вже давно є не лише способом пересування або проведення часу, а й справжнім професійним спортом. З цієї причини було розроблено спеціальне взуття для велосипедистів, яке прийнято називати веловзуттям. Вона спеціально розроблена та пошита під анатомічні особливості людської стопи, має меншу вагу та розмір, що дозволяє зручніше і просто керувати велосипедом.

Менша вага в порівнянні зі звичайним взуттям значно полегшує процес розгону, а менший розмір підвищує зручність і безпеку велосипеда під час заїзду, особливо в умовах бездоріжжя.

Види веловзуття

Все сучасне веловзуття можна розділити на такі типи та види, кожен з яких має своє призначення, а також плюси та мінуси використання в тих чи інших умовах.

  1. Туристична. Це найуніверсальніший тип велосипедного взуття, він забезпечує зручну їзду на велосипеді зі звичайними пішими прогулянками. Зовнішній вигляд схожий на звичайні кросівки, а тому підійде як для використання в міських, так і в похідних умовах. Найчастіше підошва туристичного взуття виконується із щільної гуми, що підвищує стійкість стопи під час їзди чи ходьби.
  2. Гонкова. Даний вид велосипедного взуття найчастіше використовують для їзди під час змагань та перегонів, а тому більшість параметрів цього взуття загострена саме на цьому. Можливість ходьби на такому взутті відсутня, гоночне взуття призначене винятково для велогонок та змагань. Як підошва у таких пар можуть виступати як пластикові, так і гумові матеріали, залежно від виду спорту. Крос-кантрі використовують гуму, а шосейні види велоспорту використовують пластик або карбон.
  3. Напівгоночна. Це вид взуття, який часто використовують у крос-кантрі. Відмінна риса від гоночного полягає в менш жорсткому взутті. Такий тип може підійти для невеликих піших прогулянок під час велозаїзду.
  4. Веловзуття для екстремальних видів спорту. Подібне взуття має плоску підошву із м'якої гуми. Такий матеріал потрібний для щільного зчеплення ноги з педаллю велосипеда. Кріплення шипа взуття може бути відсутнім, цей критерій залежить від конкретної моделі.
  5. Міська. Цей вид веловзуття дуже схожий зі звичайним повсякденним взуттям, а тому має стильніший вигляд на відміну від інших видів велосипедного взуття. Функціонал таких пар набагато менше, ніж, наприклад, у гоночній або туристичній, оскільки такий вид веловзуття може використовуватись виключно в міських умовах. Цей тип взуття можна використовувати як для поїздок на велосипеді, так і для піших прогулянок містом.
  6. Зимова. Більшість видів велосипедного взуття має набір зимових моделей, які підходять для використання в температурних режимах до -5 градусів.

Правила підбору веловзуття

На що варто звернути увагу при виборі веловзуття?

При виборі спеціального веловзуття ми рекомендуємо звертати увагу в першу чергу на розмір, а також на тип велосипедного спортивного взуття. Від типу залежить функціонал взуття, а від розміру залежатиме зручність і безпека носіння взуття. Купуючи взуття невірного розміру, ви ризикуєте отримати різні спортивні травми, розтягнення або навіть переломи.

З цієї причини розмір взуття необхідно враховувати. За моделями та функціоналом веловзуття має відповідати виду спорту, в якому вона використовуватиметься. Якщо ж ви не займаєтесь жодним велоспортом, то рекомендуємо купувати туристичні та міські моделі веловзуття. Але варто враховувати, що міське вело взуття призначене виключно для використання в міських умовах.

Якщо ви давно шукайте, де купити веловзуття або інше спортивне спорядження для поїздок на своєму велосипеді, то ви потрапили за адресою. У нашому інтернет-магазині ви можете купити веловзуття різних моделей, розмірів і типів, які ідеально підійдуть для ваших цілей.