Багато велосипедистів-початківців задаються питанням навіщо йому потрібні спеціальні велосипедні окуляри. З цим питанням стикався практично кожен новачок, а це означає, що настав час відповісти на це питання. У цій статті ми розберемо навіщо вони потрібні і як вибрати модель велосипедисту.

Для чого потрібні окуляри велосипедисту?

Велосипедні окуляри, на відміну від звичайних моделей, необхідні для двох речей.

  1. Захист від сонця. Велосипедисти, як ніхто інший, перебувають під постійною сонячною дією. Будь-яка літня і навіть зимова поїздка у світлий час доби це пряме сонячне проміння, яке напружує зір, а також заважає повноцінно та комфортно керувати велосипедом. З цієї причини використання велосипедних окулярів необхідно будь-якому велосипедисту незалежно від виду спорту, яким він займається.
  2. Захист від пилу. Під час далеких заїздів шосейного виду велоспорту велика ймовірність нарватися на величезну хмару пилу, залишену велосипедистом або автомобілем, що йде попереду. Також у цій "пиловій" небезпеці знаходяться велосипедисти, які займаються їздою бездоріжжям, даунхіллом, хілл-клімбом та іншими екстремальними видами велоспорту. У цих сферах пил - це постійний супутник і суперник, який заважає повноцінно займатися спортом. Пил при попаданні в очі викликає сильний біль, заважає зосередитися і збиває з пантелику велосипедиста. Такі явища небезпечні двома основними проблемами: виникнення інфекції та ймовірність аварій, зіткнень та втрати керування велосипедом. Обидва ці фактори завдають шкоди велосипедисту, а тому необхідно використовувати захисні засоби від пилу. Насамперед це спеціальні велосипедні окуляри. Вони захистять велосипедиста від попадання пилу чи інших елементів у вічі. Також під час гірських або інших екстремальних видів спорту велика ймовірність влучення каменів невеликих розмірів у вічі. Від цього явища також врятують спеціальні окуляри.

Види велосипедних окулярів

Для чого потрібні окуляри велосипедисту, ми розібралися. Тепер розглянемо всі можливі види велосипедних окулярів, які ви можете купити у нашому інтернет-магазині. Велосипедні окуляри можуть бути різних видів та типів, але головними відмінними рисами виступають наступні параметри:

  1. Форма окулярів. Насамперед будь-які справжні та якісні велосипедні окуляри повинні мати правильну анатомічну форму та досить щільно сидіти на обличчі велосипедиста. Від форми велосипедних окулярів насамперед залежатиме їхня надійність і ваша безпека під час їзди на велосипеді. Окуляри з неправильною анатомічною формою лише заважатимуть зручному керуванню велосипедом, що може призвести до неприємних ситуацій на дорозі.
  2. Тип оправи. На даний момент у магазинах країни ви можете знайти велосипедні окуляри з двома типами оправи – звичайна оправа та на гумовій застібці. Даний фактор хоч і підбирає індивідуально під кожного велосипедиста, але при цьому велосипедні окуляри з гумовою застібкою є надійнішим варіантом, тому що не можуть злетіти з голови велосипедиста під час чергового заїзду або навіть під час падіння.
  3. Тип лінз, їх колір, напилення тощо. Більшість лінз виконується зі зносостійких матеріалів, які не ламаються і не тріскаються під час ударів або падінь на землю. Цей фактор варто враховувати при покупці, але найважливішою особливістю велосипедних окулярів є ступінь їх затемнення. Велосипедні окуляри поділяють кілька типів затемнення. Слабке, середнє, сильне затемнення, а також окуляри-хамелеони. Останній тип характеризується тим, що ступінь затемнення регулюється самостійно залежно від висвітлення. За допомогою таких окулярів хамелеонів можна ні про що не переживати під час їзди. Вони будуть затемнювати у світлий час доби, а у вечірній час перестануть, що дозволяє зручно використовувати окуляри практично не знімаючи.

Відмінності велосипедних окулярів від звичайних

Велосипедні окуляри відрізняються від звичайних окулярів насамперед своїм функціоналом, ступенем затемнення, а також щільністю та надійністю кріплення на голові велосипедиста. Використання звичайних окулярів під час їзди на велосипеді, особливо в екстремальних видах спорту, загрожує небезпекою, оскільки такі окуляри можуть зламатися, тріснути чи розколотися від будь-якої перешкоди чи маленького камінчика. Це несе ризики для очей і здоров'я велосипедиста в цілому.

Велосипедні окуляри виконані зі зносостійких матеріалів, які не дозволяють і захищають зір велосипедиста як від пилу та каміння, так і від постійних сонячних променів.

Як вибрати очки велосипедисту

Для того, щоб вибрати необхідну вам модель велосипедних окулярів, зверніть увагу на такі необхідні критерії вибору:

  • Розмір;
  • Форма;
  • Матеріал;
  • Спосіб та рівень затемнення.

Враховуючи дані критерії вибору велосипудних очок, ви зможете купити ті окуляри, які ідеально підійдуть для використання їх у вашому вигляді велоспорту.

Якщо ви давно хочете купити велосипедні окуляри в Україні за доступною ціною та зі знижкою, то ви потрапили за адресою.

У нашому інтернет-магазині представлений широкий асортимент різних велосипедних окулярів. Ви зможете вибрати ту модель, яка потрібна саме вам. Ми продаємо та доставляємо по всій країні лише якісні товари.

Велоперчатки також як і будь-які інші рукавички зроблені, щоб руки велосипедиста знаходилися в повному комфорті незалежно від погодних умов, обставин тощо. Деякі види велоперчаток націлені захисту рук від мозолів, а деякі від холоду. Залежно від призначення розрізняють різні види самих велоперчаток, так і матеріалів, з яких виготовлені ці рукавички. У цій статті ви дізнаєтесь про види велоперчатки.

Види велоперчаток та характеристики

Більшість велоперчаток, які знаходяться у продажу практично у всіх спортивних магазинах країни, можна розділити на кілька груп, кожна з яких виконує свою особливу функцію.

  1. Варежки. Цей тип більше підходить для зимового сезону, ніж для весни або літа. Від звичайних рукавичок вони відрізняються великим відкритим пальцем, який потрібен для користування телефоном або іншими гаджетами. Замість цього виду велоперчаток можуть підійти і звичайні рукавиці, але варто мати на увазі, що велосипедні рукавички завжди мають більше зчеплення з кермом, що підвищує зручність керування транспортом.
  2. Посилені. Такі рукавички найчастіше використовуються в екстремальних видах спорту, наприклад, вони знайшли собі застосування в даунхіле, а також у кросових перегонах. Дані моделі велоперчаток є найфункціональнішими, мають додаткові застібки та фіксатори, а також пластикові або гумові вставки для більшого зчеплення з кермом для запобігання ковзанню руки на кермі. Рекомендуємо купувати саме цю модель велосипедних рукавичок, якщо ви плануєте займатися екстремальним видом велоспорту.
  3. Класичні. За назвою вже відомо, що це прогумовані рукавички. Вони від попереднього відсутністю додаткових фіксаторів. Класичні рукавички підійдуть для звичайного катання на велосипеді, а також для виконання нескладних маневрів трюків. Якщо ви не плануєте займатися екстремальними видами спорту, і віддаєте перевагу спокійному катанню на велосипеді, то даний вид велоперчаток вам точно підійде.
  4. "Митенки". Дані велоперчатки це літній варіант класичних рукавичок. Вони відрізняються відкритими пальцями для зручності перемикання швидкостей та гальмування ручним гальмом. За рахунок відкритих пальців, рука велосипедиста провітрюється і знаходиться в прохолоді, а отже менше потіє і не викликає дискомфорту. Рекомендуємо використовувати ці рукавички у спекотні періоди літа, наприклад у липні та серпні, коли температура може досягати рекордних значень.

Як правильно вибрати велоперчатки?

Вибір велосипедних рукавичок утруднений не лише широким асортиментом, а й розмірною сіткою. Для правильного вибору велоперчаток спочатку звертайте увагу як на обраний вигляд, так і на розмір вашої долоні. Для цього заміряйте довжину та ширину вашої долоні та співвіднесіть отримані результати зі значеннями на розмірних сітках для вибраного виду велоперчаток.

Правильний вибір розміру велоперчаток впливатиме на зручність керування, на ймовірність виникнення мозолів, а також на безпеку. Невірно вибрані рукавички будуть приносити дискомфорт, призведе до появи мозолів та пухирів від тертя, а також за рахунок незручного керування, підвищить ваші ризики під час їзди на велосипеді.

Відмінні риси велоперчаток від рукавичок

Головна відмінна особливість спеціальних велоперчаток від звичайних "міських" рукавичок полягає у надійності зчеплення з кермом. Звичайні рукавички, які найчастіше виконуються з вовни або м'якої тканини, ковзатимуть і не дають спокійно керувати велосипедом. Використання звичайних рукавичок категорично заборонено в екстремальних видах спорту, це небезпечно для життя та здоров'я велосипедиста, може призвести до різних травм та небезпечних ситуацій.

Велосипедні рукавички, у свою чергу, виготовлені зі спеціальних матеріалів, які не дають руці ковзати по керму, а в деяких моделях, наприклад, посилених, за рахунок додаткової фіксації та гумових вставок, ковзання повністю виключене. Використання велосипедних рукавичок забезпечує ідеальне зчеплення руки з кермом та системою перемикання швидкостей, а це у свою чергу підвищує якість та безпеку керування велосипедом.

Якщо ви давно хочете купити велоперчатки в Україні, то ви потрапили за адресою. У нашому інтернет магазині ви знайдете широкий асортимент велоперчаток. Ви точно знайдете ту модель, яка вам потрібна.

У сучасному світі повно різних видів велосипедів, кожен з яких чимось відрізняється. Але чи знали ви, що є максимально незвичайні велосипеди, наприклад, з дерева чи інших матеріалів? Якщо ні, то ця стаття якраз для вас. Сьогодні ми вам розповімо про такі велосипеди,

яких ви точно не чули.

Найлегший велосипед у світі

Першим на черзі йде найлегший велосипед у світі. Це AX Lightness VIAL Evo Ultra вагою 4,4 кг. У його складі використовується алюмінієвий сплав, а рама важить лише 600 грам. Незважаючи на легкість, ціна повністю протилежна та перевищує десятки тисяч євро. Цей велосипед відносять до шосейного виду велосипедів, а використовується для далеких поїздок та подорожей. За рахунок своєї легкої ваги він досить спокійно і швидко може набирати високу швидкість. Але при цьому незважаючи на свою малу вагу, велосипед міцний та твердий. Це забезпечується використанням високоякісних та високоміцних алюмінієвих сплавів.

Велосипед з дерева

Другий велосипед, який може вас дуже здивувати, це велосипед з дерева. Цей велосипед має основні деталі зроблені з твердих видів дерева, а основні частини механізму велосипеда, за класикою, із заліза або інших сплавів. Цей велосипед був придуманий як унікальний дизайнерський хід, який вдався.

Він є досить легким за рахунок використання сухої обробленої деревини, а тому практично не відрізняються від звичайного металевого велосипеда. Але незважаючи на свою унікальність, його використовувати повноцінно як звичайний засіб пересування не вийде. За рахунок надлишку вологи деревина розширюватиметься і ставатиме м'якшою і гнучкішою. Використання такого дерев'яного велосипеда під час дощової погоди є особливо небезпечним та загрожує безпеці велосипеда.

Якщо ви хочете здивувати своїх друзів унікальним велосипедом, то можете сміливо купувати або створити самому цей диво велосипед, але якщо ви хочете спокійно проводити час за кермом велосипеда, то краще купуйте звичайні моделі з алюмінієвих або сталевих сплавів.

Велосипед з картону

Цей велосипед не пішов далеко від попереднього варіанту. Але на відміну від дерев'яного, картонний повністю зібраний з картону, що робить його лише красивим експонатом або сувеніром. Навіть якби встановили на цих велосипедах справжній механізм, то покататися на ньому все одно не вийшло б. Картон не може витримати людську вагу і просто зламається.

А при проникненні вологи на сам картон, вся конструкція може перетворитися просто на паперову кашу. Тому тут порада така сама як і з дерев'яною. Картонний велосипед - це гарний сувенір, але як транспортний засіб краще розглянути інші варіанти, наприклад, гірські або міські велосипеди.

Велосипед з вітрилом

Заключний і найдивовижніший велосипед - велосипед з вітрилом. Вітрило служить альтернативою звичайного рульового управління, а саме управління вітрилом здійснюється з керма шляхом натискання однієї з двох кнопок на маленькому блоці управління з екраном, на якому відображається кут повороту вітрила і рівень заряду батареї в моторчику, який відповідає за різні маневри та дії на дорозі.

Цей вид велосипеда вже не є дрібнички і може використовуватися для повноцінної їзди на велосипеді. У рух велосипед наводиться рахунок кручення педалей з'єднаних ланцюгом з колесами велосипеда. Ця розробка ще знаходиться на етапі тестування, але вже незабаром у багатьох велосипедних магазинах ми зможемо побачити велосипеди з вітрилом.

У нашому інтернет-магазині ви можете купити як самі велосипеди, так і товари для них. Спорядження, велосипедний одяг, аксесуари та інше. Це все ви можете знайти у каталогах нашого інтернет-магазину.

Що таке веловзуття?

Велосипеди вже давно є не лише способом пересування або проведення часу, а й справжнім професійним спортом. З цієї причини було розроблено спеціальне взуття для велосипедистів, яке прийнято називати веловзуттям. Вона спеціально розроблена та пошита під анатомічні особливості людської стопи, має меншу вагу та розмір, що дозволяє зручніше і просто керувати велосипедом.

Менша вага в порівнянні зі звичайним взуттям значно полегшує процес розгону, а менший розмір підвищує зручність і безпеку велосипеда під час заїзду, особливо в умовах бездоріжжя.

Види веловзуття

Все сучасне веловзуття можна розділити на такі типи та види, кожен з яких має своє призначення, а також плюси та мінуси використання в тих чи інших умовах.

  1. Туристична. Це найуніверсальніший тип велосипедного взуття, він забезпечує зручну їзду на велосипеді зі звичайними пішими прогулянками. Зовнішній вигляд схожий на звичайні кросівки, а тому підійде як для використання в міських, так і в похідних умовах. Найчастіше підошва туристичного взуття виконується із щільної гуми, що підвищує стійкість стопи під час їзди чи ходьби.
  2. Гонкова. Даний вид велосипедного взуття найчастіше використовують для їзди під час змагань та перегонів, а тому більшість параметрів цього взуття загострена саме на цьому. Можливість ходьби на такому взутті відсутня, гоночне взуття призначене винятково для велогонок та змагань. Як підошва у таких пар можуть виступати як пластикові, так і гумові матеріали, залежно від виду спорту. Крос-кантрі використовують гуму, а шосейні види велоспорту використовують пластик або карбон.
  3. Напівгоночна. Це вид взуття, який часто використовують у крос-кантрі. Відмінна риса від гоночного полягає в менш жорсткому взутті. Такий тип може підійти для невеликих піших прогулянок під час велозаїзду.
  4. Веловзуття для екстремальних видів спорту. Подібне взуття має плоску підошву із м'якої гуми. Такий матеріал потрібний для щільного зчеплення ноги з педаллю велосипеда. Кріплення шипа взуття може бути відсутнім, цей критерій залежить від конкретної моделі.
  5. Міська. Цей вид веловзуття дуже схожий зі звичайним повсякденним взуттям, а тому має стильніший вигляд на відміну від інших видів велосипедного взуття. Функціонал таких пар набагато менше, ніж, наприклад, у гоночній або туристичній, оскільки такий вид веловзуття може використовуватись виключно в міських умовах. Цей тип взуття можна використовувати як для поїздок на велосипеді, так і для піших прогулянок містом.
  6. Зимова. Більшість видів велосипедного взуття має набір зимових моделей, які підходять для використання в температурних режимах до -5 градусів.

Правила підбору веловзуття

На що варто звернути увагу при виборі веловзуття?

При виборі спеціального веловзуття ми рекомендуємо звертати увагу в першу чергу на розмір, а також на тип велосипедного спортивного взуття. Від типу залежить функціонал взуття, а від розміру залежатиме зручність і безпека носіння взуття. Купуючи взуття невірного розміру, ви ризикуєте отримати різні спортивні травми, розтягнення або навіть переломи.

З цієї причини розмір взуття необхідно враховувати. За моделями та функціоналом веловзуття має відповідати виду спорту, в якому вона використовуватиметься. Якщо ж ви не займаєтесь жодним велоспортом, то рекомендуємо купувати туристичні та міські моделі веловзуття. Але варто враховувати, що міське вело взуття призначене виключно для використання в міських умовах.

Якщо ви давно шукайте, де купити веловзуття або інше спортивне спорядження для поїздок на своєму велосипеді, то ви потрапили за адресою. У нашому інтернет-магазині ви можете купити веловзуття різних моделей, розмірів і типів, які ідеально підійдуть для ваших цілей.

Велосипеди стали невід'ємною частиною життя сучасної людини. Вони допомагають нам пересуватися містом, зберігаючи при цьому своє здоров'я та екологію планети. Але при цьому багато людей не знають, як вибирати велосипеди і чому зростання це один з найважливіших критеріїв вибору розміру велосипеда.

Зростання людини впливає на розмір велосипеда та діаметр його коліс. Низьким людям незручно пересуватиметься на великих велосипедах, а високим, відповідно, на маленьких. Тому зростання людини відіграє величезну роль на вибір розміру велосипеда.

При неправильному виборі велосипеда може статися таке:

  1. Якщо ви вибрали велосипед більше необхідного, це може створити в першу чергу небезпечні ситуації на дорогах, які пов'язані з незручним керуванням велосипеда.
  2. Якщо ви вибрали велосипед менше необхідно, то ви ризикуєте свою спину і поставу. Для управління маленького велосипеда вам доведеться горбитися, щоб використовувати кермо, а це, в свою чергу, може призвести до виникнення сутулості. Особливо небезпечне таке явище у підлітковому віці, коли організм перебуває на етапі зростання та формування.

Для того, щоб не потрапляти в такі ситуації і менше ризикувати своїм здоров'ям, ретельно ознайомтеся зі змістом нашої статті про вибір розміру велосипеда за зростом та довжиною ноги.

Основні критерії вибору велосипеда зростання

Основними критеріями вибору велосипеда є два основні параметри. Це зріст та довжина ноги. Довжина ноги насамперед впливатиме на розмір коліс та висоту велосипеда. Це необхідно враховувати, оскільки при невірно вибраному розмірі велосипеда, коліна високої людини будуть упиратися в кермо, що створюватиме величезні незручності та перешкоди до нормальної та повноцінної їзди на велосипеді.

Зростання ж людини впливає так само, як і довжина ніг. Під зріст необхідно підбирати висоту установки керма, сидіння, розмір коліс та багато інших деталей. Як приклад, руки високої людини не підійдуть для керування маленьким велосипедом (XS, S). З цієї причини також варто враховувати ці параметри при покупці або виборі велосипеда.

Варто також мати на увазі, що якщо ви вибрали та придбали велосипед, який не відповідає вашому зростанню, то ви все одно можете використовувати ваш велосипед за призначенням. Для цього необхідно відрегулювати висоту підйому сидіння та керма велосипеда. За допомогою регулювання цих елементів ви можете створити максимально комфортні умови для катання на велосипедах.

Ми також рекомендуємо регулювати висоту сидіння та керма навіть для велосипедів, які підібрані індивідуально під вас.

Як правильно підібрати розмір рами велосипеда за зростанням?

Якщо боїтеся зробити помилку та покупку велосипеда в онлайн магазині, то довіртеся наступній довідковій таблиці. На ній представлена розмірна сітка для трьох основних типів велосипедів – шосе, гірського та міського.

Для того, щоб правильно скористатися цією таблицею, спочатку заміряйте свій точний зріст і довжину ніг, потім порівняйте свої значення зі значеннями розміру велосипеда відповідного типу.

Таблиця 1

Довжина ноги

Тип велосипеда

Зростання людини

Шосе

Гірський

Міський

75

50

XS

XS

152-160

76

51

S

155-165

77

52

78

52

M

M

165-175

79

53

80

54

81

54

82

55

L

L

175-185

83

56

84

56

85

57

86

58

XL

XL

185-195

87

58

88

59

89

60

90

62

XXL-XXXL

XXL

Вище 195

Велосипеди для дітей також варто підбирати відповідно до їх зростання. Для цього ми також склали спеціальну таблицю. Ознайомтеся з нею перед покупкою дитячого велосипеда для дитини.

Таблиця 2

Розмір колеса, дюйм

Зростання дитини, див

24

125-155

20

110-125

18

105-115

16

100-115

14

95-105

12

90-100

Який велосипед підходить дівчатам?

Велосипеди для будь-якої статі чи віку варто підбирати виходячи з індивідуальних особливостей організму, а саме зростання та ваги. Вага є не таким важливим і першорядним фактором, ніж зростання людини. Середній зріст дівчини в Росії та Україні становить 166-168 см. Якщо ваше зростання знаходиться в даній межі, то можете сміливо вибирати розмір велосипеда (табл.1) розміру М.

Для вибору велосипеда як для жінок, так і для чоловіків радимо користуватися таблицею 1, оскільки вона повністю універсальна для обох статей.


Мабуть, кожен із нас бачив велосипедистів, які перебували за кермом неймовірно яскравих, барвистих та привертають увагу перехожих моделей двоколісного транспорту. Особливо неймовірно вони виглядають у вечірній час, коли в темряві околиць висвітлюють дорогу і всі навколо різними кольорами в неоновому обрамленні. Досягти такого приголомшливого ефекту їм допомагає наявність спеціального підсвічування, яке не може залишити нікого байдужим.

Звичайно, різнокольорове підсвічування на велобайку є чудовим способом виділитися з натовпу, отримати ще більше задоволення від катання та привернути до себе увагу оточуючих. Але, крім зовнішньої привабливості, цей додаток має і практичні функції, які мають суттєву користь.

Для чого потрібне підсвічування на велосипеді

Кольорове підсвічування в більшості випадків використовується велолюбителями як цікавий і незвичайний декоративний аксесуар, але на цьому його можливості не закінчуються. Таке підсвічування може бути джерелом освітлення, якщо подорож місцями проходить на затемнених ділянках дороги.

Використання велосипедного підсвічування, крім зовнішньої привабливості, має й інші переваги. Зокрема, до них належать такі особливості цього товару:

  • економна витрата електроенергії за рахунок використання маленьких елементів – світлодіодних джерел світла;
  • тривалий термін експлуатації та відсутність необхідності заміни джерел світла;
  • забезпечення безпеки пересування велосипедиста за несприятливих погодних умов.

Види підсвічування для велосипеда та їх основні відмінності

Якщо вас зацікавив такий незвичайний аксесуар для свого транспортного засобу, то перед його придбанням варто ознайомитись із наявним асортиментом товарів на ринку. Ви можете знайти такі різновиди підсвічування від різних виробників, які відрізняються між собою типом використовуваних світлових джерел:

  • ніпельна підсвітка, що є світлодіодними ковпаками;
  • виконання графічного тюнінгу, при якому також використовуються світлодіодні ковпаки із застосуванням LD модулів;
  • розміщення неонового підсвічування, виготовленого з гнучких неонових деталей у вигляді тонких трубок або подовжених проводів;
  • використання рідкої гуми Plasti-Dip, яка ідеально підходить для прикраси коліс та забезпечує максимально яскраве свічення;
  • подвійне світлодіодне підсвічування, яке виробляється з діелектрика товщиною не більше 0,2 мм;
  • катафоти – окремі світлові елементи, які використовуються для освітлення дороги під час туману або дощової погоди;
  • габарити з підсвічуванням – відмінний метод додаткового освітлення велосипеда, що має два світлодіоди;
  • LED підсвічування для дисків – вироби з пластмаси, що відрізняються високими водонепроникними характеристиками і хорошими удароміцними властивостями.

Які частини велосипеда можна підсвічувати

Велосипедне підсвічування може бути встановлене на певних ділянках двоколісного транспорту або одночасно використовується кілька окремих світлових елементів для досягнення максимально барвистої та неповторної цілісної картини.

Залежно від місця розташування підсвічування різняться такі його різновиди:

  • освітлення, розташоване на рамі велосипеда;
  • підсвічування для коліс, яке особливо яскраво виглядає під час пересування;
  • повне освітлення всього веломобіля, що досягається за рахунок цілого комплексу ілюмінації у різних ділянках двоколісного транспорту.

При розміщенні декількох джерел світла ви можете як вибрати певний моноцвіт, якому віддаєте перевагу, так і створити максимально барвисту картину, вибравши кілька можливих забарвлень із великої палітри.

Основні критерії вибору підсвічування для велосипеда

Щоб підібрати найбільш підходящий варіант підсвічування для певної моделі велотранспорту, варто враховувати такі критерії:

  • частина велосипеда, на яку ви хотіли б встановити підсвічування;
  • оптимальне забарвлення світлотехніки, яке вас повністю задовольнятиме;
  • мета застосування підсвічування – виключно в декоративних цілях або для забезпечення додаткового джерела освітлення дороги;
  • прийнятна вартість виробів, яка може змінюватись в залежності від багатьох критеріїв, у тому числі виробника.

Крім того, при виборі яскравого та барвистого підсвічування варто орієнтуватися на переваги велосипедиста, який бажає прикрасити свій транспортний засіб.

Якщо ваш друг, член сім'ї або близька людина є затятим велолюбителем і більшу частину вільного часу проводить зі своїм двоколісним другом, то ідеальним подарунком для нього стане те, що пов'язане з улюбленою тематикою. Передноворічний період вже не за горами, а це означає, що подбати про приємні сюрпризи для своїх дорогих людей стоїть уже зараз, не залишаючи цей процес на останній момент.

Якщо ви не знаєте, що ж вибрати як презент, щоб його гідно оцінив велосипедист, ми підкажемо кілька гідних варіантів, на які безперечно варто звернути свою увагу. При цьому не варто забувати, що при підборі необхідного виробу варто враховувати не тільки загальні рекомендації, а й особисті переваги того, кому адресується подарунок, що вибирається.

Що можна подарувати велосипедисту в холодну пору року

Оскільки до зими залишилися лічені дні, варто розглянути пропозиції, які особливо підійдуть для використання в морозну пору року. Деякі велосипедисти закривають сезон із настанням холодів, але справжні любителі продовжують катання, додаючи деякі аксесуари та доповнення, що захищають від морозу.

Щоб велолюбителю було максимально комфортно пересуватися на двоколісному транспорті за мінусової температури, подаруйте йому будь-який із запропонованих варіантів товарів:

  • велосипедні рукавички з довгими пальцями або у формі рукавиці, які надійно захищають руки від холодного вітру та снігу, не дають їм обвітрюватися та мінімізують виникнення переохолодження суглобів;
  • шапка, бандана або підшоломник – необхідна річ у холодну пору, яка захищає голову від морозу та сильного вітру та пропонується у кількох доступних розмірах або універсального формату;
  • теплий бафф – ще один спосіб добре утеплитися і не підхопити застуду, є універсальним елементом одягу для прикриття області шиї або голови;
  • спеціальні рукавиці на кермо – варіація рукавичок, що розміщується та закріплюється на кермі велосипеда і дозволяє зігріти руки в зимову холоднечу;
  • велобахили – підійдуть для надійного утеплення ніг взимку, також можливий варіант придбання зимових велотуфель, з якими взагалі не страшний ніякий мороз.

Що подарувати велолюбителю в теплу пору року

Якщо час вручення презенту велосипедисту планується у тепліший сезон, змінюється і асортимент товарів, які підійдуть як приємний сюрприз. У цьому випадку можна звернути увагу на такі пропозиції від топових виробників:

  • додаткові крила – надійний захист велосипедиста від бруду на мокрих дорогах та зайвого пилу при пересуванні по піщаній поверхні;
  • тримач для склянки кави – чудовий подарунок для справжніх кавоманів, щоб мати можливість насолодитися улюбленим напоєм у дорозі;
  • спеціальна велосумка, яка кріпиться на раму, кермо або сідло і дозволяє возити із собою досить велику кількість різноманітних речей;
  • насос із змінними картриджами СО2 – зручний засіб для неймовірно швидкого, практично блискавичного накачування камери велосипеда;
  • велоокуляри – вірний спосіб захистити очі спортсмена від палючого сонця.

Які аксесуари можна подарувати велосипедисту

Також варто відзначити універсальні аксесуари, які неодмінно порадують справжнього велолюбителя, незалежно від поточного сезону та погоди за вікном. До найцікавіших варіантів для придбання як презент відносяться:

  • Набір шестигранників – необхідна річ для всіх, хто любить пересуватися двоколісним транспортним засобом. Представлений як у базовому, так і розширеному варіанті на будь-який смак та бюджет.
  • Підлоговий насос – легкий, компактний та зручний для транспортування, щоб у будь-який час та в будь-якому місці ним можна було скористатися.
  • Велокомп'ютер – інноваційні технології для справжніх любителів велоспорту, які надають детальну інформацію про поїздку та тренування.
  • Тримач телефону – зручний спосіб прикріпити гаджет і завжди мати можливість відповісти на дзвінок під час подорожі, не відволікаючись при цьому від дороги.
  • Якісний замок для велосипеда – надійний спосіб забезпечення збереження свого велотранспорту.

Що дарувати, якщо у велолюбителя вже все є

Складніше підібрати гідний подарунок тим, у кого все є і хто не потребує перерахованих вище доповнень і придбань. Найкращим варіантом у такому разі стане покупка подарункового сертифікату, на суму якого винуватець урочистостей самостійно зможе підібрати та купити те, що йому необхідно.

Такий варіант є кращим, якщо адресат не є вашим найближчим другом і ви точно не знаєте всіх його переваг. У будь-якому випадку подарунковий сертифікат на покупку в спеціалізованому магазині гідно оцінить той, хто є його частим гостем.


Велосипед останнім часом стає все більш популярним, будучи одним із переважних транспортних засобів серед усіх можливих. Двоколісний транспорт здебільшого користувачі вибирають за почуття свободи, яке велосипед дарує своєму власнику, максимальну зручність пересування та можливість підібрати оптимальний варіант із безлічі доступних моделей.

Але для тих, хто хоче підкорити цікаві, захоплюючі та екстремальні маршрути, які, як правило, знаходяться далеко за межами міста, необхідно дістатися місця змагань. Це особливо стосується тих велосипедистів, які є професійними спортсменами чи аматорами та вирушають на спортивне змагання.

Подолати відстань по суворому бездоріжжю до велосипедного маршруту, що вас цікавить, все ж краще на машині. Для транспортування наявного двоколісного транспорту потрібно спеціальне кріплення. До його вибору варто підійти із граничною уважністю, щоб забезпечити оперативно та безпечно перевезти свій байк до потрібного місця дислокації. В іншому випадку велосипед може зіскочити з кріплення, стати причиною аварії або пошкодження автомобіля, також його можуть вкрасти за недостатнього закріплення.

Основні види велокріплень на автомобіль

Відправившись у пошуку відповідного велокріплення для авто у спеціалізований веломагазин, ви знайдете досить широкий асортимент необхідних вам товарів. Серед усього різноманіття варто виділити такі види кріплень для велосипедів:

  • кріплення на дах – найпоширеніший вид, при якому байк розташовується на даху автомобіля та фіксується за допомогою тримачів за поперечки верхнього багажника;
  • кріплення на задні двері – передбачає використання спеціальної кріпильної системи, що дає можливість розмістити не один, а відразу кілька велосипедів, що вимагає індивідуального підбору конструкції для кожного конкретного автомобіля;
  • кріплення на фаркоп – підходить тим, хто вже має фаркоп в арсеналі, оскільки його придбання є досить дорогим, дозволяє перевозити за допомогою одного автомобіля до чотирьох велобайків.

Велосипед може по-різному кріпитися за вибрану область автомобіля. Розрізняють такі доступні варіанти:

  • за раму – найпоширеніший спосіб;
  • за педаль – надійний метод кріплення, який зустрічається значно рідше;
  • за вилку – має покращену аеродинаміку за рахунок зняття переднього колеса велобайка;
  • за кермо – дає можливість здійснити кріплення велосипеда своїми руками, найбюджетніший із усіх методів.

Таким чином, кожен велолюбитель зможе підібрати оптимальний варіант, який повною мірою відповідатиме всім вимогам та особистим уподобанням спортсмена.

Головні переваги автомобільного кріплення для велосипеда

Якщо вас зацікавило придбання певного виду велокріплення на ваш автомобіль, здійснити таку покупку ви можете у спеціалізованому магазині. Придбання такої важливої деталі має низку істотних переваг, до яких належать такі важливі аспекти:

  • можливість встановлення кріплень відразу на кілька велобайків у більшості сучасних пристроїв;
  • досить легке встановлення та надійне закріплення велосипеда;
  • швидке та зручне транспортування велосипедів бездоріжжям та ділянками колії, на яких велосипед би не впорався самостійно;
  • відсутність необхідності спортсменам докладати зайвих зусиль для власноручного перенесення важкого велотранспорту.

Варто зазначити, що ряд переваг і недоліків у кожного з доступних видів кріплень певною мірою відрізнятимуться, на що також необхідно звертати увагу в процесі купівлі комплектуючих.

На що варто звернути увагу при виборі велокріплення

Щоб ви могли підібрати ідеально відповідну деталь для вашого двоколісного транспорту, необхідно приділити увагу наступним питанням:

  • визначення того виду кріплення, яке підійде під конкретну марку автомобіля;
  • частота майбутнього використання кріплення, що вибирається;
  • кількість велосипедів, які необхідно транспортувати за допомогою одного авто;
  • тип велосипеда, який перевозиться;
  • наявність нестандартних велосипедів (що мають нестандартну форму рами або широкі колеса);
  • наявність фаркопу або багажника на даху автомобіля;
  • можлива максимальна вантажопідйомність авто;
  • вага виробу, що підлягає транспортуванню.

Слідуючи зазначеним критеріям, ви зможете знайти такий тип кріплення велосипеда на автомобіль, який підійде вам за всіма параметрами та повністю вас задовольнить.

Кожен велосипедист знає, що для отримання зручного двоколісного транспортного засобу недостатньо придбати лише сам велосипед. Він потребує різноманітних деталей, аксесуарів та комплектуючих, які використовуються для максимальної зручності водіння, виконання різних завдань, розширення функціоналу велотранспорту, а також покращення його працездатності. Кожна з деталей, що представлена сьогодні на ринку, має свої особливості використання та служить для виконання певних цілей.

Так, для повноцінного функціонування практично будь-якої моделі двоколісного транспорту потрібні спеціальні велосипедні камери. Від того, наскільки правильно підібраною до виду велосипеда буде камера, безпосередньо залежить працездатність двоколісного друга. При її підборі варто орієнтуватися на цілу низку важливих параметрів, щоб покупка стала дійсно ідеальною та підходящою саме вам.

Спочатку варто розібратися в тому, що є даною деталлю двоколісного транспорту і для чого вона необхідна кожному велосипедисту.

Що таке камера для велосипеда

Камера є однією з найбільш популярних і замінних деталей велосипеда і є тонкою плоскою трубкою. Вона розташована під покришкою всередині обода і вимагає накачування повітрям за допомогою ніпеля. Щоб кінчики спиць велосипеда не могли проткнути гумову оболонку, використовується спеціальна обідня стрічка, яка також називається фліппер.

Для тривалої експлуатації вибраного варіанта велосипедної камери її власнику необхідно періодично підтримувати оптимальний тиск. Воно визначається індивідуальними особливостями кожної конкретної моделі. Мінімальне та максимальне значення доступного тиску виробник вказує відповідним маркуванням на покришці.

Саме камера є тим елементом повної комплектації велобайка, яку доводиться міняти найчастіше. Відбувається це через те, що будь-який гострий предмет, який трапляється на дорозі, може легко проколоти камеру.

Якщо вам потрібна заміна камери, придбати її та підібрати правильний товар саме для вас варто з урахуванням певних параметрів.

Основні види велосипедних камер

Звертаючись за допомогою до спеціалізованого магазину велосипедів та різноманітних велодеталей, ви зможете знайти широкий асортимент велосипедних камер на будь-який смак та уподобання. До найбільш поширених і популярних відносяться такі види камер:

  • каучукова – стандартний варіант, який застосовується в більшості випадків і є найбільш практичним, легко замінним та доступним за вартістю;
  • бутилова – виконана з якісного еластичного каучуку, відрізняється у 5-6 разів вищою щільністю повітря, ніж у стандартній варіації;
  • з самоклейкою – наповнена спеціальною рідиною, яка при виникненні проколу заповнює порожнечу, що утворилася, і заклеює її;
  • безкамерні покришки – покришки, в яких відсутня камера, але має спеціалізований герметик;
  • трубки – варіант, який підходить до шосейних велосипедів та характеризується об'єднанням у єдине ціле камери та покришки.

Крім того, велосипедні камери поділяються на види в залежності від їх розміру, що вказується як маркування товару.

Що потрібно знати перед вибором велосипедної камери

При виборі потрібної моделі камери необхідно враховувати низку важливих параметрів, які відіграють ключову роль у підборі потрібного товару. До них належать такі визначальні фактори:

  • тирозмір;
  • посадковий діаметр обода колеса;
  • допустима ширина шини;
  • тип ніпелю.

Від основних параметрів, якими відрізняється конкретна модель велосипедної камери, залежить її вартість. Крім того, ціна формується залежно від виробника та матеріалу.

Як правильно визначити розмір камери

Щоб ви точно не помилилися і придбали камеру того розміру, який ідеально підійде вашому транспортному засобу, варто звернути увагу на маркування, яке вказує виробник. Існує кілька типів маркування:

  • Точний розмір (зазначений діаметр та ширина колеса, на яке камера підійде).
  • Єдиний діаметр обода та кілька значень ширини (якщо камера підходить на колесо одного діаметра, але на різні варіанти за шириною).
  • Кілька допустимих розмірів колеса, а також його ширини (можлива варіативність застосування однієї велосипедної камери для різних розмірів коліс).

Підбір камери, що відповідає розмірам колеса, покращує накат і значно знижує ймовірність різних пошкоджень.

На що звернути увагу при купівлі камери для велосипеда

Ми підготували для вас покрокову інструкцію, яка допоможе підібрати камеру для велосипеда максимально правильно, не пропустивши жодного важливого моменту. Отже, перед придбанням камери потрібно виконати кілька кроків:

  • Визначитись із шириною та діаметром камери, які можуть бути вказані на старій камері, яку необхідно замінити, на сайті виробника або у паспорті велотранспорту.
  • Вибрати відповідний матеріал камери – латекс або бутилкаучук.
  • Знайти потрібну камеру, ознайомившись із асортиментом доступних товарів у спеціалізованому магазині.

При необхідності підібрати саме той товар, який підійде ідеально, вам допоможуть менеджери магазину, відповівши на всі запитання.

Хочете поступово привчати свою дитину до здорового способу життя, забезпечити їй необхідну щоденну активність, підібрати захоплюючу розвагу та одночасно зручний засіб пересування? Найкращим способом стане покупка велосипеда, який призначений спеціально для дітей з урахуванням віку та зростання. Гарний, зручний та сучасний велосипед – це бажаний подарунок для кожного малюка, тому ви ідеально поєднаєте приємне з корисним як для свого чада, так і для себе.

Але перш ніж зробити такий приємний сюрприз, варто з граничною уважністю підійти до питання підбору двоколісного транспорту, яке повною мірою підійде вашій дитині. Зараз на ринку представлена величезна кількість різноманітних велобайків, серед різноманіття яких не важко розгубитися. Знаючи кілька нескладних порад, ви без зайвих зусиль зможете підібрати потрібний вид двоколісного транспортного засобу, який неодмінно порадує та ощасливить вашого малюка.

Види дитячих велосипедів та їх особливості

Спочатку варто розібратися в асортименті дитячих велосипедів, які пропонують виробники на сьогоднішній день. Серед них можна виділити такі найпоширеніші види двоколісного транспорту для дітей:

  • Беговели – двоколісні моделі без педалей. Вони підійдуть найменшим спортсменам та спортсменкам від півтора року і навіть молодше. Щоб привести такий двоколісний транспорт у рух, дитині необхідно відштовхнутися ногами від землі та продовжувати шлях, утримуючи рівновагу та задаючи напрямок за допомогою керма.
  • Триколісний велосипед, обладнаний педалями. Такий транспортний засіб є чудовою альтернативою беговелу і призначений для дітей тієї ж вікової категорії. Він має підвищену стійкість для безпечного руху маленького велосипедиста.
  • Двоколісний велосипед, що має невеликі коліщатка страхування. Він підійде дітям різного віку, а їздити на ньому малюки зможуть безпечно та зручно, маючи підстраховку від можливих падінь.
  • Дитячо-підлітковий двоколісний велосипед, який призначений для дітей, які досягли 8-річного віку та мають базові навички балансування та їзди на двоколісному транспорті.

Підбирати ідеальний варіант слід, виходячи з цілого ряду важливих параметрів, а також особистих уподобань дитини та її батьків.

Як вибрати велосипед за віком та зростанням дитини

При виборі оптимального варіанта велосипеда для дитини варто враховувати кілька факторів. До них відносяться фізичні дані юного велосипедиста, його витривалість, смакові уподобання, дизайн транспортного засобу, передбачуваний час його експлуатації та ін.

Але одними з найважливіших параметрів, що визначають вибір правильної моделі, є вік та зростання юного велосипедиста. Щоб не помилитися з вибором та підібрати двоколісний транспорт максимально правильно, варто дотримуватися правил.

Під певне зростання дитини підбирається діаметр коліс майбутнього транспортного засобу. У цьому випадку зверніть увагу на такі цифри:

  • для дитини, зростання якої становить від 85 до 105 см, підходять велосипеди з діаметром коліс 12 дюймів;
  • дітям зі зростанням в діапазоні від 95 до 115 см підійдуть велосипеди, діаметр коліс яких становить 16 дюймів;
  • велобайки з діаметром коліс 18 дюймів призначені для юних велосипедистів зростом від 100 до 120 см;
  • для дитини, яка досягла зростання 110-130 см, відмінно підійде велотранспорт з діаметром коліс 20 дюймів;
  • велосипеди, діаметр коліс яких становить 24 дюйми, стануть відмінним вибором для дітей зростом від 130 до 150 см.

Таким чином, ви зможете підібрати такий тип велосипеда, який ідеально підійде вашому малюку.

Необхідні аксесуари для безпечної їзди на велосипеді

Щоб дитина навчалася їзді на велосипеді максимально безпечно та ефективно, крім покупки самого двоколісного транспорту, вам необхідно подбати і про додаткові аксесуари. До базового набору юного велосипедиста належать такі комплектуючі:

  • дзвінок для оповіщення оточуючих про своє наближення;
  • пластикові крила, що слугують для захисту одягу та взуття маленького велосипедиста від бруду та пилу;
  • спеціальні фари, які потрібно використовувати у темний час доби;
  • обов'язковий елемент – шолом улюбленого відтінку для максимального захисту дитини під час водіння.

Також виробники пропонують різноманітні прикраси, які нададуть транспортному засобу унікальний та неперевершений зовнішній вигляд.

Основні помилки при виборі дитячого велосипеда

Багато батьків, бажаючи порадувати своє чадо новим велосипедом, визначають відповідну його модель,орієнтуючись лише вік дитини. Але всі діти різні, тому в одному віковому сегменті зростання дітей може відрізнятись. Саме тому дуже важливо дивитися саме на показники зростання, щоб обраний транспортний засіб був дійсно комфортним в експлуатації.

Крім того, варто уникати таких досить поширених помилок:

  • не беріть велосипед дитині «на виріст», це може призвести до невірного розвитку опорно-рухового апарату, вибір варто робити з урахуванням зростання і віку малюка;
  • вибираючи максимально довговічний виріб, враховуйте зростання дитини і не змушуйте їздити на тому транспорті, з якого він уже виріс;
  • перед покупкою варто поцікавитися, яка модель буде для дитини кращою, тоді придбаний велосипед не буде припадати пилом без діла;
  • звертайте увагу не тільки на вартість велобайка, але і на його якість, оскільки бажання заощадити може обернутися швидкою поломкою та необхідністю придбання нового велосипеда.

Вік, з якого варто підбирати дитячий велосипед

На переконання фахівців, вже з півтора року можна вибирати для дитини відповідний двоколісний транспортний засіб. Завжди необхідно враховувати індивідуальні особливості характеру та розвитку дитини, її переваги, щоб такий сюрприз був справді бажаним та приємним для юного спортсмена.

0 posts