Чому так важливо вибрати велосипед за зростанням?

Велосипеди стали невід'ємною частиною життя сучасної людини. Вони допомагають нам пересуватися містом, зберігаючи при цьому своє здоров'я та екологію планети. Але при цьому багато людей не знають, як вибирати велосипеди і чому зростання це один з найважливіших критеріїв вибору розміру велосипеда.

Зростання людини впливає на розмір велосипеда та діаметр його коліс. Низьким людям незручно пересуватиметься на великих велосипедах, а високим, відповідно, на маленьких. Тому зростання людини відіграє величезну роль на вибір розміру велосипеда.

При неправильному виборі велосипеда може статися таке:

  1. Якщо ви вибрали велосипед більше необхідного, це може створити в першу чергу небезпечні ситуації на дорогах, які пов'язані з незручним керуванням велосипеда.
  2. Якщо ви вибрали велосипед менше необхідно, то ви ризикуєте свою спину і поставу. Для управління маленького велосипеда вам доведеться горбитися, щоб використовувати кермо, а це, в свою чергу, може призвести до виникнення сутулості. Особливо небезпечне таке явище у підлітковому віці, коли організм перебуває на етапі зростання та формування.

Для того, щоб не потрапляти в такі ситуації і менше ризикувати своїм здоров'ям, ретельно ознайомтеся зі змістом нашої статті про вибір розміру велосипеда за зростом та довжиною ноги.

Основні критерії вибору велосипеда зростання

Основними критеріями вибору велосипеда є два основні параметри. Це зріст та довжина ноги. Довжина ноги насамперед впливатиме на розмір коліс та висоту велосипеда. Це необхідно враховувати, оскільки при невірно вибраному розмірі велосипеда, коліна високої людини будуть упиратися в кермо, що створюватиме величезні незручності та перешкоди до нормальної та повноцінної їзди на велосипеді.

Зростання ж людини впливає так само, як і довжина ніг. Під зріст необхідно підбирати висоту установки керма, сидіння, розмір коліс та багато інших деталей. Як приклад, руки високої людини не підійдуть для керування маленьким велосипедом (XS, S). З цієї причини також варто враховувати ці параметри при покупці або виборі велосипеда.

Варто також мати на увазі, що якщо ви вибрали та придбали велосипед, який не відповідає вашому зростанню, то ви все одно можете використовувати ваш велосипед за призначенням. Для цього необхідно відрегулювати висоту підйому сидіння та керма велосипеда. За допомогою регулювання цих елементів ви можете створити максимально комфортні умови для катання на велосипедах.

Ми також рекомендуємо регулювати висоту сидіння та керма навіть для велосипедів, які підібрані індивідуально під вас.

Як правильно підібрати розмір рами велосипеда за зростанням?

Якщо боїтеся зробити помилку та покупку велосипеда в онлайн магазині, то довіртеся наступній довідковій таблиці. На ній представлена розмірна сітка для трьох основних типів велосипедів – шосе, гірського та міського.

Для того, щоб правильно скористатися цією таблицею, спочатку заміряйте свій точний зріст і довжину ніг, потім порівняйте свої значення зі значеннями розміру велосипеда відповідного типу.

Таблиця 1

Довжина ноги

Тип велосипеда

Зростання людини

Шосе

Гірський

Міський

75

50

XS

XS

152-160

76

51

S

155-165

77

52

78

52

M

M

165-175

79

53

80

54

81

54

82

55

L

L

175-185

83

56

84

56

85

57

86

58

XL

XL

185-195

87

58

88

59

89

60

90

62

XXL-XXXL

XXL

Вище 195

Велосипеди для дітей також варто підбирати відповідно до їх зростання. Для цього ми також склали спеціальну таблицю. Ознайомтеся з нею перед покупкою дитячого велосипеда для дитини.

Таблиця 2

Розмір колеса, дюйм

Зростання дитини, див

24

125-155

20

110-125

18

105-115

16

100-115

14

95-105

12

90-100

Який велосипед підходить дівчатам?

Велосипеди для будь-якої статі чи віку варто підбирати виходячи з індивідуальних особливостей організму, а саме зростання та ваги. Вага є не таким важливим і першорядним фактором, ніж зростання людини. Середній зріст дівчини в Росії та Україні становить 166-168 см. Якщо ваше зростання знаходиться в даній межі, то можете сміливо вибирати розмір велосипеда (табл.1) розміру М.

Для вибору велосипеда як для жінок, так і для чоловіків радимо користуватися таблицею 1, оскільки вона повністю універсальна для обох статей.