Додаткові аксесуари для велосипеда й велосипедиста
Якщо ви вже ознайомлені з тим, які види велосипедів пропонуються до продажу та встигли купити для себе найкращий байк, подумайте про наступне. Для кожного велосипедиста стануть у нагоді аксесуари, які будуть корисні в поїздках. Пам'ятайте про те, що купуючи байк, ви отримуєте його в базовому вигляді, подібно до смартфона або машини. Кожен любитель велосипедів займається оснащенням власного транспорту, купуючи велокомп'ютер, компактний насос, крила або підніжки.
Потрібно розібратися з тим, як зробити їзду на велосипеді зручною та безпечною. Наприклад, щоб мінімізувати неприємності при проколі шини (особливо, далеко від дому) або скоротити неприємні відчуття від постійного перебування на велосипеді. Потрібно розібратися за допомогою прикладів, які аксесуари необхідно купити після придбання велосипеда.
Насос. Без такого аксесуару не рекомендується збиратися в дорогу. Може статися, що колесо проб'ється. Навіть після того, як прокол усунути вдасться, накачати шину може бути нічим. Рекомендуємо розглянути такий виріб, як велосипедний насос, який має компактний вигляд та опцію складання. В порівнянні з мініатюрним насосом підкачати з його допомогою колесо буде набагато простіше. У списку необхідних велосипедиста аксесуарів ми поставили насос на перше місце.
Набір латок або запасна велокамера. Перебувати в незнайомій місцевості з пошкодженою покришкою – не найкращий варіант. Щоб скоротити ризики до мінімуму, потрібно мати при собі набір необхідних предметів. Тим більше, що така аптечка для першої допомоги байку не займає багато місця. Найчастіше такий комплект включає лопатку бортувальну, клей і латки для шини. Додаткову камеру рекомендується тримати в підсідельній сумці або покласти в рюкзак за спину. З власного досвіду слід зазначити, що наповнювати рюкзак багатьма речами не потрібно. Це пов'язано з тим, що подорож на велосипеді потрібна для задоволення, але не для перевезення вантажів. На думку багатьох велосипедистів, зручною у використанні є сумка, яка кріпиться до рами байка.
Мультитул або набір шестигранників – інструменти, без яких неможливо уявити технічне обслуговування байка. Цей набір найчастіше складається з цілого списку важливих інструментів, за допомогою якого людина може підкрутити та відрегулювати ключові вузли велосипеда – як в умовах дороги, так і вдома.
Фара на велосипед знадобиться в тому випадку, коли їзда запланована на вечірній час. Велосипедний ліхтар є запорукою комфортної поїздки вночі, також підвищує рівень освітленості на проїжджій частині. Необхідно відзначити найяскравіші фари для велосипеда, які складаються із світлодіодів. Їх відрізняє високий рівень економічності та яскравості. Найкраще, якщо велосипедна фара буде знімною. Це означає, що велосипедист зможе її самостійно зняти без використання інструментів.
Велосипедна задня мигалка – це головний пристрій для забезпечення безпеки пересування на велосипеді. Планувати поїздку, особливо у вечірній час чи вночі без мигалки – величезна помилка. Такий аксесуар надає можливість водієві машини розпізнати велосипедиста, що передбачає додаткову безпеку.
Комплект крил – придбання, яке буде необхідним для тих велосипедистів, які звикли їздити за будь-яких погодних умов. Також крила знадобляться тим людям, які добираються на роботу велосипедом у повсякденному одязі. Крила, які пропонують придбати сучасні виробники дуже легко встановити на байк, вони просто знімаються в умовах сухої погоди.
Велосипедне мастило – придбання, яке необхідне для правильної роботи трансмісійного механізму, а також продовження його терміну служби. Існує кілька видів мастила для різних кліматичних умов і території катання.
Велосипедний замок – такий аксесуар може бути різних розмірів та типів кріплення. Замки можуть відрізнятися за рівнем захисту. Якщо ви збираєтеся залишити свій байк у пристебнутому стані, не потрібно робити це на тривалий час. Про те, як правильно підібрати такий аксесуар, було написано раніше в розділі Як вберегти велосипед від крадіжки. Можете ознайомитися з цією інформацією, щоб мінімізувати ризики угону.
Велокомп'ютер – застосовується для того, щоб зафіксувати справжню, максимальну або середню швидкість велосипеда. Також комп'ютер можна використовувати для фіксації пройдених кілометрів. Безумовно, можна встановити спідометр на байк, проте даний прилад не дозволено.літ ознайомитися з таким набором даних, як комп'ютер. Такий пристрій може бути двох видів: бездротовий (найдорожчі і найкомфортніші комп'ютери) і дротовий (економніший варіант, який вимагає ретельного укладання проводів).
Фляга для велосипеда або гідратор – такий аксесуар потрібен кожному велосипедисту. Їзда на велосипеді передбачає великі фізично навантаження, тому потрібно ретельніше відстеження водного балансу організму. На сьогоднішній день виробники пропонують велику різноманітність резервуарів для води та власників для них. Це означає, що кожен власник байка підбере до свого транспорту такий аксесуар. До того ж він відрізняється доступною вартістю. Для тих ситуацій, коли потрібна наявність постійної теплої води (наприклад, в осінній період), пропонується придбати фляжки термоси. Також радимо звернути увагу на питну систему. Вона набагато зручніша, ніж звичайна фляга для води.
Гідратор – це резервуар для води, виконаний із пластику, який наповнюється рідиною. Крім того, є трубка для зручного пиття. На сьогоднішній день практично всі рюкзаки для велосипедів оснащені люлькою для пиття. Такий аксесуар просто необхідний для того, щоби вирушити в туристичний похід. Потрібно залити холодну воду в систему, додати кілька кубиків льоду (в літній сезон) і відчути всі переваги гідратора. Щодо питної системи можемо порекомендувати використовувати не лише воду, особливо, коли чекає футбольний матч.
Велорюкзак – незамінне придбання для велосипедиста в умовах походів та прогулянок містом. Для подорожей на більш тривалі відстані велосумка на багажник підійде ідеальним чином. Її характерна відмінність – велика місткість, простота в експлуатації та надійність. Якщо ви плануєте прогулятися містом на байку, сумка на кермо буде найкращим рішенням. Вона помістить у собі всі необхідні дрібниці. Велосумка на раму відрізняється більш місткими розмірами, ніж аксесуар на кермо. У таке придбання можна розмістити базовий набір інструментів. При плануванні поїздок на байку відстань понад 200 км рекомендується придбати велорюкзак. Чому такий виріб? Все тому, що він має невелику вагу, його неможливо переповнити, а також має пристосування для питної системи. Враховуючи велику різноманітність кольорів, кожен зможе підібрати ідеальний аксесуар для себе.
Велошлем – це, в першу чергу, предмет підвищення безпеки поїздок на байку, в другу – аксесуар. На жаль, не всі наважуються на те, щоб його використати. У цьому полягає небезпека. Багато велосипедистів розповідають про те, що шолом рятував їхнє життя. Переживання щодо зовнішнього вигляду в такому аксесуарі можна зрозуміти. Однак воно ніколи не зрівняється з тим, що людина зазнає після ДТП та травми. До того ж зовнішній вигляд шоломів відрізняється красою та стилем, а також великою різноманітністю оформлення. Можна сміливо стверджувати, що шолом для велосипедиста – невід'ємна частина його стилю та оснащення.
Відмінна риса сучасних шоломів – комфорт і легкість. Незалежно від того, який маршрут заплановано на день (місто, парк, ліс), шолом має бути велосипедистом. Для споживачів пропонуються найрізноманітніші варіанти такого аксесуару. Вироби можуть відрізнятися не лише за кольором та формою, а й за ціновою категорією. Починаючи від суми 600 грн., кожна людина зможе придбати шолом для велосипедиста – надійний захист для себе. Це перший предмет зниження ймовірності травм і ушкоджень голови. Найбільш дорогі моделі відрізняються меншою вагою, наявністю ефективної вентиляції та сучасним дизайном. Залежно від моделі байка, виробники пропонують придбати шосейний, гірський або шолом для екстремального катання. Кожен велосипедист зможе підібрати найкращий для себе варіант.
Велоодяг – спеціальний вид одягу для велосипедиста, який передбачає високий рівень комфорту при поїздках на байку. Якщо кататися у стандартному спортивному костюмі чи штанах, можуть виникати потертості та пошкодження шкіри. Адже йдеться про заняття спортом та активність людини. У зв'язку з цим виникнення поту потребує ефективного його відведення та провітрювання шкіри людини. З огляду на особливості використання будь-якого байка фахівці розробили одяг для велосипедистів. Потрібно докладніше зупинитися на тому, що відрізняє його від звичайного спортивного одягу, а також відзначити його переваги.
Велофутболка – частина одягу, що сприяє оптимальному регулюванню температури тіла людини в процесі їзди. Одне з важливих завдань такого предмету одягу – перешкоджати перегріву в літній період та охолоджувати велосипедиста. склад