Як вибрати дитячий велосипед

Хочете поступово привчати свою дитину до здорового способу життя, забезпечити їй необхідну щоденну активність, підібрати захоплюючу розвагу та одночасно зручний засіб пересування? Найкращим способом стане покупка велосипеда, який призначений спеціально для дітей з урахуванням віку та зростання. Гарний, зручний та сучасний велосипед – це бажаний подарунок для кожного малюка, тому ви ідеально поєднаєте приємне з корисним як для свого чада, так і для себе.

Але перш ніж зробити такий приємний сюрприз, варто з граничною уважністю підійти до питання підбору двоколісного транспорту, яке повною мірою підійде вашій дитині. Зараз на ринку представлена величезна кількість різноманітних велобайків, серед різноманіття яких не важко розгубитися. Знаючи кілька нескладних порад, ви без зайвих зусиль зможете підібрати потрібний вид двоколісного транспортного засобу, який неодмінно порадує та ощасливить вашого малюка.

Види дитячих велосипедів та їх особливості

Спочатку варто розібратися в асортименті дитячих велосипедів, які пропонують виробники на сьогоднішній день. Серед них можна виділити такі найпоширеніші види двоколісного транспорту для дітей:

 • Беговели – двоколісні моделі без педалей. Вони підійдуть найменшим спортсменам та спортсменкам від півтора року і навіть молодше. Щоб привести такий двоколісний транспорт у рух, дитині необхідно відштовхнутися ногами від землі та продовжувати шлях, утримуючи рівновагу та задаючи напрямок за допомогою керма.
 • Триколісний велосипед, обладнаний педалями. Такий транспортний засіб є чудовою альтернативою беговелу і призначений для дітей тієї ж вікової категорії. Він має підвищену стійкість для безпечного руху маленького велосипедиста.
 • Двоколісний велосипед, що має невеликі коліщатка страхування. Він підійде дітям різного віку, а їздити на ньому малюки зможуть безпечно та зручно, маючи підстраховку від можливих падінь.
 • Дитячо-підлітковий двоколісний велосипед, який призначений для дітей, які досягли 8-річного віку та мають базові навички балансування та їзди на двоколісному транспорті.

Підбирати ідеальний варіант слід, виходячи з цілого ряду важливих параметрів, а також особистих уподобань дитини та її батьків.

Як вибрати велосипед за віком та зростанням дитини

При виборі оптимального варіанта велосипеда для дитини варто враховувати кілька факторів. До них відносяться фізичні дані юного велосипедиста, його витривалість, смакові уподобання, дизайн транспортного засобу, передбачуваний час його експлуатації та ін.

Але одними з найважливіших параметрів, що визначають вибір правильної моделі, є вік та зростання юного велосипедиста. Щоб не помилитися з вибором та підібрати двоколісний транспорт максимально правильно, варто дотримуватися правил.

Під певне зростання дитини підбирається діаметр коліс майбутнього транспортного засобу. У цьому випадку зверніть увагу на такі цифри:

 • для дитини, зростання якої становить від 85 до 105 см, підходять велосипеди з діаметром коліс 12 дюймів;
 • дітям зі зростанням в діапазоні від 95 до 115 см підійдуть велосипеди, діаметр коліс яких становить 16 дюймів;
 • велобайки з діаметром коліс 18 дюймів призначені для юних велосипедистів зростом від 100 до 120 см;
 • для дитини, яка досягла зростання 110-130 см, відмінно підійде велотранспорт з діаметром коліс 20 дюймів;
 • велосипеди, діаметр коліс яких становить 24 дюйми, стануть відмінним вибором для дітей зростом від 130 до 150 см.

Таким чином, ви зможете підібрати такий тип велосипеда, який ідеально підійде вашому малюку.

Необхідні аксесуари для безпечної їзди на велосипеді

Щоб дитина навчалася їзді на велосипеді максимально безпечно та ефективно, крім покупки самого двоколісного транспорту, вам необхідно подбати і про додаткові аксесуари. До базового набору юного велосипедиста належать такі комплектуючі:

 • дзвінок для оповіщення оточуючих про своє наближення;
 • пластикові крила, що слугують для захисту одягу та взуття маленького велосипедиста від бруду та пилу;
 • спеціальні фари, які потрібно використовувати у темний час доби;
 • обов'язковий елемент – шолом улюбленого відтінку для максимального захисту дитини під час водіння.

Також виробники пропонують різноманітні прикраси, які нададуть транспортному засобу унікальний та неперевершений зовнішній вигляд.

Основні помилки при виборі дитячого велосипеда

Багато батьків, бажаючи порадувати своє чадо новим велосипедом, визначають відповідну його модель,орієнтуючись лише вік дитини. Але всі діти різні, тому в одному віковому сегменті зростання дітей може відрізнятись. Саме тому дуже важливо дивитися саме на показники зростання, щоб обраний транспортний засіб був дійсно комфортним в експлуатації.

Крім того, варто уникати таких досить поширених помилок:

 • не беріть велосипед дитині «на виріст», це може призвести до невірного розвитку опорно-рухового апарату, вибір варто робити з урахуванням зростання і віку малюка;
 • вибираючи максимально довговічний виріб, враховуйте зростання дитини і не змушуйте їздити на тому транспорті, з якого він уже виріс;
 • перед покупкою варто поцікавитися, яка модель буде для дитини кращою, тоді придбаний велосипед не буде припадати пилом без діла;
 • звертайте увагу не тільки на вартість велобайка, але і на його якість, оскільки бажання заощадити може обернутися швидкою поломкою та необхідністю придбання нового велосипеда.

Вік, з якого варто підбирати дитячий велосипед

На переконання фахівців, вже з півтора року можна вибирати для дитини відповідний двоколісний транспортний засіб. Завжди необхідно враховувати індивідуальні особливості характеру та розвитку дитини, її переваги, щоб такий сюрприз був справді бажаним та приємним для юного спортсмена.