Вибір велосипедної камери

Кожен велосипедист знає, що для отримання зручного двоколісного транспортного засобу недостатньо придбати лише сам велосипед. Він потребує різноманітних деталей, аксесуарів та комплектуючих, які використовуються для максимальної зручності водіння, виконання різних завдань, розширення функціоналу велотранспорту, а також покращення його працездатності. Кожна з деталей, що представлена сьогодні на ринку, має свої особливості використання та служить для виконання певних цілей.

Так, для повноцінного функціонування практично будь-якої моделі двоколісного транспорту потрібні спеціальні велосипедні камери. Від того, наскільки правильно підібраною до виду велосипеда буде камера, безпосередньо залежить працездатність двоколісного друга. При її підборі варто орієнтуватися на цілу низку важливих параметрів, щоб покупка стала дійсно ідеальною та підходящою саме вам.

Спочатку варто розібратися в тому, що є даною деталлю двоколісного транспорту і для чого вона необхідна кожному велосипедисту.

Що таке камера для велосипеда

Камера є однією з найбільш популярних і замінних деталей велосипеда і є тонкою плоскою трубкою. Вона розташована під покришкою всередині обода і вимагає накачування повітрям за допомогою ніпеля. Щоб кінчики спиць велосипеда не могли проткнути гумову оболонку, використовується спеціальна обідня стрічка, яка також називається фліппер.

Для тривалої експлуатації вибраного варіанта велосипедної камери її власнику необхідно періодично підтримувати оптимальний тиск. Воно визначається індивідуальними особливостями кожної конкретної моделі. Мінімальне та максимальне значення доступного тиску виробник вказує відповідним маркуванням на покришці.

Саме камера є тим елементом повної комплектації велобайка, яку доводиться міняти найчастіше. Відбувається це через те, що будь-який гострий предмет, який трапляється на дорозі, може легко проколоти камеру.

Якщо вам потрібна заміна камери, придбати її та підібрати правильний товар саме для вас варто з урахуванням певних параметрів.

Основні види велосипедних камер

Звертаючись за допомогою до спеціалізованого магазину велосипедів та різноманітних велодеталей, ви зможете знайти широкий асортимент велосипедних камер на будь-який смак та уподобання. До найбільш поширених і популярних відносяться такі види камер:

 • каучукова – стандартний варіант, який застосовується в більшості випадків і є найбільш практичним, легко замінним та доступним за вартістю;
 • бутилова – виконана з якісного еластичного каучуку, відрізняється у 5-6 разів вищою щільністю повітря, ніж у стандартній варіації;
 • з самоклейкою – наповнена спеціальною рідиною, яка при виникненні проколу заповнює порожнечу, що утворилася, і заклеює її;
 • безкамерні покришки – покришки, в яких відсутня камера, але має спеціалізований герметик;
 • трубки – варіант, який підходить до шосейних велосипедів та характеризується об'єднанням у єдине ціле камери та покришки.

Крім того, велосипедні камери поділяються на види в залежності від їх розміру, що вказується як маркування товару.

Що потрібно знати перед вибором велосипедної камери

При виборі потрібної моделі камери необхідно враховувати низку важливих параметрів, які відіграють ключову роль у підборі потрібного товару. До них належать такі визначальні фактори:

 • тирозмір;
 • посадковий діаметр обода колеса;
 • допустима ширина шини;
 • тип ніпелю.

Від основних параметрів, якими відрізняється конкретна модель велосипедної камери, залежить її вартість. Крім того, ціна формується залежно від виробника та матеріалу.

Як правильно визначити розмір камери

Щоб ви точно не помилилися і придбали камеру того розміру, який ідеально підійде вашому транспортному засобу, варто звернути увагу на маркування, яке вказує виробник. Існує кілька типів маркування:

 • Точний розмір (зазначений діаметр та ширина колеса, на яке камера підійде).
 • Єдиний діаметр обода та кілька значень ширини (якщо камера підходить на колесо одного діаметра, але на різні варіанти за шириною).
 • Кілька допустимих розмірів колеса, а також його ширини (можлива варіативність застосування однієї велосипедної камери для різних розмірів коліс).

Підбір камери, що відповідає розмірам колеса, покращує накат і значно знижує ймовірність різних пошкоджень.

На що звернути увагу при купівлі камери для велосипеда

Ми підготували для вас покрокову інструкцію, яка допоможе підібрати камеру для велосипеда максимально правильно, не пропустивши жодного важливого моменту. Отже, перед придбанням камери потрібно виконати кілька кроків:

 • Визначитись із шириною та діаметром камери, які можуть бути вказані на старій камері, яку необхідно замінити, на сайті виробника або у паспорті велотранспорту.
 • Вибрати відповідний матеріал камери – латекс або бутилкаучук.
 • Знайти потрібну камеру, ознайомившись із асортиментом доступних товарів у спеціалізованому магазині.

При необхідності підібрати саме той товар, який підійде ідеально, вам допоможуть менеджери магазину, відповівши на всі запитання.