Як вибрати велокомпьютер
Передусім потрібно визначитися з тим, що собою являє комп'ютер для велосипеда. Також потрібно визначити критерії, які важливі при підборі такого пристрою.
Велокомп'ютер – це електронний пристрій, який розроблений для фіксації, збереження та аналізу параметрів, пов'язаних з поїздками на велосипеді.
Вимірювані параметри. Всі критерії слід розділити на кілька груп з урахуванням функцій комп'ютера:
Базові:
- швидкість їзди на велосипеді;
- подолана дистанція;
- час, витрачений на подорож;
- нічний або денний час.
Ці критерії визначаються найпростішим комп'ютером для велосипеда. Перелік таких параметрів буде достатнім для відстеження особливостей пересування на мотоциклі. Простий пристрій дає змогу стежити за періодом необхідного технічного обслуговування. Також комп'ютер нагадає про необхідність змащування ланцюга та догляд за дорогим обладнанням.
Просунуті:
- середні показники швидкості;
- подолана дистанція протягом усіх поїздок.
Ці критерії характерні для дорогих велосипедних комп'ютерів. Найчастіше їх купують ті велосипедисти, які прагнуть отримати якнайбільше інформації про власне катання. Насправді практично не існує велосипедистів, які не цікавляться параметрами своїх поїздок на байку.
Наворочені:
Каденс – це загальна кількість обертів шатуна за 60 секунд. Такий критерій є корисним для велосипедистів-початківців, які тільки почали знайомство з байком, а також для активних користувачів велосипеда. Комп'ютер з таким датчиком не буде відрізнятися доступною вартістю, однак цей пристрій може успішно використовувати навіть новачок. Любителі-початківці байка помилково вважають, що потрібно крутити педалі велосипеда з низьким показником каденсу. Враховуючи недостатній обсяг знань, багато велосипедистів катаються абсолютно неправильно. Вони їздять таким чином, що велосипед педалі обертають з дуже низькою частотою. Через це неминуче страждають суглоби. Інформацію про це можна знайти у розділі «Увага! Каденс».
Пульс. За допомогою датчика, що кріпиться на груди, комп'ютер відображає частоту серцевих скорочень за одну хвилину. Знання особливостей власного пульсу допомагає розробити ефективніші тренування з метою скидання ваги. Таким чином, серце не зазнаватиме занадто великих навантажень. Адже перебування в анаеробній зоні негативно позначається на роботі серцевого м'яза. Пристрої для вимірювання пульсу відносяться до дорогих механізмів. Саме тому ці критерії відстежуються в найдорожчих велосипедних комп'ютерах.
Дротові чи все ж таки бездротові?
Випробувавши на власному досвіді роботу різних моделей комп'ютерів, я рекомендую використовувати бездротові моделі пристроїв. Визначимо переваги та недоліки кожної моделі.
Дротові.
Я завжди вважав себе акуратною людиною щодо укладання та промотування проводів (на всіх видах велосипедів). Однак через певний час використання усі з'єднання так чи інакше обривалися. З одного боку, це не є великою проблемою. З іншого – завдає деяких незручностей. До того ж не слід забувати про естетичне питання, адже дроти можуть зіпсувати зовнішній вигляд будь-якого велосипеда