Як вибрати велосипедні покришки

При використанні шин, які не підходять до байка, може спостерігатися погіршення характеристик велосипеда. Навпаки, вдалий підбір та використання покришок допомагає велосипеду працювати на повну силу.

Розмір колеса. Покришки стандартних байків можуть бути таких розмірів: 26, 27,5, 28 та 29 дюймів у діаметрі. Деякі моделі (велосипеди для міста та активних видів спорту) можуть поставлятися з колесами діаметром 20 (24) дюйми.

На кожній шині виробник вказує її розмір (діаметр). Наприклад, позначення 26х2,1 означатиме розмір колеса 26 дюймів та його товщину 2,1 дюйма. Потрібно звернути увагу на наступне: шини діаметром 28 або 29 дюймів потребують придбання обода одного розміру. Однак для коліс 26 та 27,5 слід придбати обода 26 та 27,5 розміру. На моделях велосипедів шосейного типу розмір шин позначений показниками 700 або 700с. Іншими словами, це 28-дюймові колеса, розмір яких замірявся в міліметрах.

Слід пам'ятати про те, що товсті покришки сприятимуть кращому зчепленню з дорожнім покриттям. Однак при їзді якісним асфальтованим покриттям такі колеса будуть рухатися важко. Це відбувається через збільшення зчеплення з дорогою. Тому, коли є завдання досягти високих показників швидкості, слід віддати перевагу вузьким покришкам. Для найбільш комфортного проходження через погіршені дорожні умови будуть потрібні широкі покришки.

На вибір ширини та розміру покришки впливають особливості рами велосипеда. Байки для шосейних поїздок випускаються з покришками, товщина яких становить 32 мм. Для МТБ такий показник дорівнюватиме значенню 2,3 дюйма.

При цьому одні й самі вироби можуть бути випущені в різних показниках розмірів. У тому випадку, коли велосипед призначений не тільки для поїздок асфальтованою місцевістю, купувати покришки, які прилягають близько до рамі, не рекомендується. Потрібно передбачити відстань для можливих забруднень (для МТБ, а також міського та циклокросового байка).

Стандартні типи покришок

Слік є абсолютно гладкою покришкою, яка застосовується для поїздок по рівній асфальтованій поверхні. Характерні моделі: Schwalbe Kojak, Rubena Cobra та Michelin Wild Run.

Напівслік – дуже поширений тип покришок, який застосовується для поїздок стандартним ґрунтом. Такі види шин виробники виготовляють із використанням м'яких видів гуми. Їхня особливість у прискореному пошкодженні про дорожнє покриття. Характерні види даного виду покришок: Continental Speed King 2 Race та Schwalbe Sammy Slick.

Застосування дорожньої гуми – асфальтоване покриття. Дані покришки досить жорсткі, термін їхньої служби найбільш тривалий. Найчастіше ці види покришок характеризуються наявністю захищеності від пошкоджень. Характерні приклади: Continental Town Ride, Schwalbe Land Cruiser та актуальна модель Schwalbe Marathon.

Гума з розвиненим протектором (інша назва «зла гума») - ідеальна для застосування в умовах бруду на дорозі, піщаному покритті, снігу. Однак такі моделі шин поводяться не найкращим чином на якісному асфальті. Також їх вирізняє високий рівень шуму. Найбільш характерні приклади: Continental Mud King та Michelin Country AT.

Компромісний варіант – покришки, в яких опуклості збудовані подібно до доріжки. Такі варіанти гуми можна застосовувати в умовах рівного покриття дороги та забрудненої місцевості. Найбільш характерні представники: Schwalbe Smart Sam та Schwalbe Black Jack.

Балонні покришки (balloon bike tyres) - це шини, які використовуються при невисоких показниках тиску. Саме тому їзда з ними відрізняється підвищеним комфортом. Найчастіше такі вироби купуються для поїздок у межах міста або з туристичною метою. Їхня характерна особливість – відсутність зачепів для ґрунту. Приклад таких покришок: Schwalbe Big Apple.

Особливі типи покришок. Безкамерні покришки мають високу стійкість до проколів. Саме тому їх активно використовують у велосипедному спорті. Для установки знадобиться посадкова стрічка, спеціальний обід та герметик. Такі вироби вирізняються високими показниками вартості. Коли виявляється прокол на таких покришках, полагодити їх буде вкрай складно.

Покришки з шипами купуються для поїздок по зледененій місцевості. При цьому звичні міські умови з укоченим сніговим покривом на асфальті не потребують використання шипованих коліс. Такі покришки застосовуються виключно для змагань змагань, а також для місцевості, в якій ожеледиця зустрічається досить часто. Слід зазначити, що комплект покришок із шипами за вартістю прирівнюється до найбільш бюджетних моделей велосипедів. Яскравим прикладом таких виробів є Schwalbe Ice Spiker.

Суцільні покришки не надто поширені в умовах сучасного ринку. Їх складно поставити, вони відрізняються високою стійкістю до пробивання.

Характеристики покришок

Часто кожна модель покришок випускається виробником у кількох варіантах: звичайна, із сіткою із сталевого дроту та спеціальних ниток, які складають каркас покришки. Також можуть випускатися фолдингові шини (складні). Фолдингові вироби відрізняються високою вартістю та невеликою вагою.

TPI (Threads Per Inch) – це показник щільності елементів у покришці. Корди з невеликою щільністю роблять покришки зручними та легкими. Щільні застосовуються у стійких до зношування виробах, що відрізняються високою жорсткістю.

Компаунд (compound) – це значення, яке вказує на склад покришки. Виробники можуть використовувати кілька різних видів гуми для виготовлення одного виробу. У такому разі йтиметься про подвійний і потрійний компаунд. Завдяки такому підходу, можна виготовити покришку, яка матиме найкраще зчеплення з дорогою та відмінний накат. Кожен виробник шин використовують власну формулу компаунда.

Вага – дуже важливий показник для покришки, оскільки велосипедист повинен крутити колеса постійно. Відповідно, легкість таких рухів визначатиме зусилля, що витрачаються. Однак найлегші покришки мають високі показники вартості. Крім того, вони можуть швидко ушкоджуватись. Високі показники стійкості до проколів означають довговічність використання шини. Деякі шини важко проколоти навіть за допомогою гострих канцелярських кнопок. Стандартні покришки найчастіше дуже швидко проколюються і стають непридатними. Потрібно знати, що покришки з антипрокольними властивостями мають більшу вагу. Деякі з них досягають показника у 2 кілограми. Такий вид шин потрібно виключно для місцевості, де поширені колючі рослини, а також для туристичних подорожей.

На покришках сучасного типу дуже часто застосовуються світловідбиваючі елементи. Вони розроблені для того, щоб посилити видимість у нічний час доби. Іноді застосовуються бічні смужки, деяких випадках на покришки наноситься напис. Даний вид шин має маркування «Reflex».

Покришки шосейного типу характеризуються шириною 20-28 міліметрів. Дорожні варіанти – 32-42 міліметри. Покришки для гонок мають виміри у дюймах (від 1 до 2,5).

Байки моделі фетбайк та круїзер найчастіше випускаються з товстими покришками. Такі шини слід накачувати невеликим тиском, якщо порівнювати із вузькими моделями. Широка покришка означає велику прохідність та комфорт. Однак вона погано поводиться в умовах гладкого дорожнього покриття.