Велоокуляри - перша необхідність або пронесе?
Передусім хочу поділитися власним досвідом. У дитячому віці ми їздимо на невеликих швидкостях, добре бачимо навколишні предмети і не замислюємося про окуляри. Через деякий час ситуація змінюється, тому що потреба в окулярах для велосипеда значно зростає. Це відбувається зі збільшенням віку велосипедиста.
Байк я придбав навесні у березні. Квітень пішов на те, щоб звикати до велосипеда та приходити у фізичну форму. Усім відомо, що травень – це сезон високої активності комах. Розумієте, про що йдеться? У процесі їзди по спуску на швидкості 56 км/год моє обличчя вдарився великий жук. Зіткнення було дуже сильним. На деякий час я втратив управління, але потім зупинив байк і прийшов до тями. У цей момент я подумав про те, що могло б статися, якби цей жук врізався в око.
Крім того, вам доведеться знайомство з набридливими мошками. Ви обов'язково замислитеся про придбання окулярів для велосипеда, коли намагатиметеся дістати комах з ока. Крім цього, може відчуватися сухість очей, що виникає від дії вітру. Все це негативно впливає на зір. Сильний вітер може носити з собою невеликі частинки пилу, які становлять небезпеку для велосипедиста.
Для використання в лісі окуляри знадобляться з метою захисту очей від різних небезпек, таких як гілки, павутиння. Особливо окуляри стануть у нагоді в тому випадку, коли планується поїздка в далеку частину лісу. Влітку окуляри є чудовим захистом від сонячних променів.
Як вибирати? На свій смак, але дотримуючись тонкощів, описаних у цій статті. Це дуже просто. Окуляри повинні ідеально підходити під тип обличчя, бажаний стиль, місце катання та погодні умови. Головним параметром при підборі окулярів є комфортна посадка під час примірювання. Крім того, при купівлі захисних окулярів слід вивчити наявність спеціальних опцій, наприклад можливість здійснювати заміну лінз.
Придбати дорогі моделі окулярів або віддати перевагу бюджетним виробам?
Здійснюючи підбір очок для велосипеда, кожен покупець неминуче стикається з великим розкидом цін такі вироби. Вартість очок може стартувати з показника один або два долари, доходити до значення в одну або дві сотні доларів. Деякі моделі коштуватимуть від однієї тисячі доларів за виріб. Безумовно, найдорожчі моделі окулярів будуть оснащені інноваційними розробками, які запроваджують провідні виробники.
У тому випадку, якщо ви виділили на таке придбання велику суму грошей, купуйте дорожчі моделі окулярів. Однак при неакуратному поводженні з таким виробом, несвоєчасному та неправильному догляді окуляри можуть швидко зіпсуватися. Багато велосипедистів часто втрачають очки. Саме тому перше придбання окулярів для велосипеда не рекомендується робити надто дорогим, оскільки при їх пошкодженні доведеться купувати нові очки, що позначиться на стані бюджету.
Давайте у порядку пріоритету розглянемо важливість параметрів, за якими потрібно вибирати окуляри:
Абсолютно всі лінзи можуть бути як змінними, і незмінними. Потрібно розглянути переваги та недоліки всіх видів лінз.
а) Змінні лінзи:
+ У разі пошкодження лінза може бути замінена на нову.
+ Є опція зміни лінз залежно від погодних умов.
- Ціна таких лінз висока.
- Даний вид лінз досить швидко стає непридатним.
- Для здійснення зміни виробу, лінзи потрібно тримати при собі.
б) Незмінні лінзи:
+ Ціна на такі вироби відрізняється доступністю.
+ Є більш щільне кріплення лінз в оправі окулярів.
- Один і той самий колір не підійде для різного часу доби.
- При зміні погодних умов може знадобитися зміна окулярів.
Якісні лінзи характеризуються практично непомітним спотворенням кольору. Деякі виробники пропонують придбати в комплекті з окулярами відразу кілька варіантів лінз, які підходять для різних кліматичних умов.
Не менш важливою є наявність міцного, стійкого до пошкоджень та деформації корпусу. Такі окуляри здатні витримувати зіткнення та удари. Хорошій посадці на обличчі сприятимуть дужки з прогумованим ефектом. Упор для носа повинен мати можливість регулювання ширини.
Для велосипедистів доступні лінзи-хамелеони (фотохромні вироби). Вони відрізняються вищою вартістю. Якість виконання лінз впливатиме на пропускну здатність окулярів, і швидкість адаптації лінз до рівня освітленості. Якісні лінзи не накопичують воду. Волога відштовхуватиметься при попаданні на окуляри.
Окуляри, які виготовлені якісно, повинні відповідати вищепереліченимм вимог. Слід зазначити, що досить вигідним буде придбання очок із колекцій попереднього року. Їхня якість буде, як і раніше, високою. До того ж дизайн окулярів не змінюється кардинально.
Як вибрати лінзи?
Колірне оформлення лінз може бути різним, від цього залежать функціональні характеристики окулярів.
- Прозорі – призначені для похмурої погоди та катання вночі доби.
- Темно-сірі - відтінок лінз, що найчастіше зустрічається. Такий колір сприяє блокуванню світла, що передбачає комфортне пересування в яскраву та сонячну погоду.
- Коричнева або мідь – багатоцільовий варіант колірного оформлення лінз. Такий колір значно покращує контрастність зору, що позитивно впливає на розпізнавання велосипедистом поверхні дороги.
- Поляризаційні лінзи – розроблені для зменшення відблисків та відображень від різних предметів. Наприклад, такі окуляри чудово справляються з відблисками від води.
- Дзеркальне покриття – сприяє зменшенню пропускної здатності світла. Це найкраще придбання для сонячної погоди.
- Фотохромні лінзи – такий колір добре адаптується до зміни рівня освітленості. Це найкращий вибір лінз для подорожей лісом.
Таким чином, у велосипедиста мають бути такі види лінз:
- Білі або практично білі лінзи для поїздки у вечірній час.
- Жовті та оранжеві лінзи (сприяють поліпшенню розмаїття та деталізованої видимості в похмуру погоду).
- Темні кольори лінзи для сонячних днів.
Характеристики якісних лінз. Рекламні та реальні переваги зводяться до наступних аспектів:
- стійкість до пошкоджень;
- невисокий рівень спотворення світла;
- невисокі показники запітніння;
- високий захист від сонячних променів;
- стійкість до ударів;
- хороша адаптація до зміни освітленості;
- комфортний вигин лінз для зручної посадки на обличчі;
- поляризація.
Оправа та перенісся
Nota bene! Потрібно підійти відповідально до придбання перших очок для велосипеда. За наявності будь-якого дискомфорту при примірянні потрібна інша модель окулярів, оскільки в процесі поїздки відчуття дискомфорту може збільшитися в кілька разів. Невідповідні окуляри не застосовуються для далеких поїздок на велосипеді.
Кілька корисних правил при виборі очок:
- Для кожного велосипедиста слід підбирати різні моделі окулярів.
- Коли людина моргає, лінзи зачіпатися не повинні.
- На переніссі обов'язково мають бути прогумовані вставки. Такий елемент зведе до мінімуму можливе тертя. Перенісся може бути як змінною, так і вбудованою. Все залежить від цінової категорії очок. Змінний елемент є найзручнішим для очищення лінз.
- Дужки необхідні для щільного утримання очок на голові. У той же час надмірна щільність є неприйнятною, оскільки вона доставлятиме дискомфорт. Розмір дужок повинен збігатися з особливостями голови велосипедиста.
- Найкраще, щоб нижня частина та область скронь не була закрита оправою. Це дозволить зробити огляд більшим. При використанні неправильної оправи велосипедист може не побачити машину, що їде позаду себе. А це вже є небезпечним для життя.
Не треба забувати про те, що пересування в межах міста (з частими зупинками та неспішними підйомами) вимагає виробів, у яких лінзи нещільно прилягають до обличчя. Це забезпечить найкращу вентиляцію в процесі їзди. Якщо ж планується поїздка в умовах природи (лісами, полями, і численними спусками), найкраще віддати перевагу очкам, що максимально прилягають до голови. В іншому випадку вітер заважатиме руху, а велосипедист моргатиме, коли робитиме це небезпечно. Крім цього, за умов природи під окуляри можуть потрапляти комахи. Окуляри, які сильно прилягають до обличчя, можна успішно опустити на ніс, коли є ділянки з повільною їздою.
Додаткові функції
- Анти-запотівання
Така функція велосипедних окулярів досягається завдяки просочуванню засобом, що запобігає запотіванню. Ця проблема може виникати в процесі зупинок байка. На додаткову опцію потрібно звернути увагу велосипедистам, які не хочуть знімати окуляри в процесі зупинки байка.
- Ремені
У деяких окулярах передбачені ремінці, які замінюють дужки. Вони будуть потрібні в тому випадку, коли передбачається їзда з великою тряскою. Такі окуляри не злітатимуть з лиця.
- Велосипедні окуляри з діоптріями
Такі велосипедні окуляри потрібно придбати людям, які мають поганий зір. Їх вартість буде вищою, ніж ціна про