Лайфхак для велосипеда
Як зберігати велосипед. Останнім часом кількість велосипедів у нашій країні стрімко зросла. За останніми даними, збільшення кількості цього виду транспорту склало більше 63%. Все тому, що люди все частіше віддають перевагу пересування велосипедом. Це позитивно позначається на розвитку велосипедного спорту нашій країні. Але спілкуючись із прихильниками двоколісних транспортних засобів, стає очевидним, що більшість із них не ознайомлені з правилами зберігання байка.
Спосіб зберігання велосипедів. Більшість власників велосипедів зберігає свій байк в одній із кімнат квартири або приватного будинку. Найчастіше у коридорі. Деякі вважають за краще використовувати для цього балкон, комору або гараж. Лише не всі знайомі з велосипедними парковками і активно ними користуються. Слід розглянути недоліки та переваги кожного підходу.
Як зберігати велосипед у квартирі
Зберігання на підлозі в коридорі – відмінний спосіб для літньої пори року (особливо коли йдеться про часте використання байка). При застосуванні даного підходу слід дотримуватись максимальної акуратності в нічний час доби, адже частини байка можуть бути в найбільш несподіваних місцях. Перевага способу – у постійному доступі до велосипеда. Нестача – у появі забруднень, що приносяться з вулиці. У зв'язку з цим виникатиме необхідність у частому прибиранні.
Коли ви використовуєте такий спосіб тривалий час, слід періодично накачувати колеса велосипеда. Це з тим, що покришки здавлюються під впливом ваги самого велосипеда. Крім того, шини, що спустилися, можуть прилипати до підлоги в кімнаті, що зовсім незручно. Якщо ви не маєте іншого приміщення для зберігання байка, рекомендуємо вивернути кермо під прямим кутом і прибрати педаль з проходу кімнати. Таким чином, ваш велосипед займатиме менше місця.
Зберігання велосипеда на балконі. Для використання балкона з цією метою це приміщення має бути досить просторим та комфортним, без зайвих речей. Адже розмістити байк на радянському, класичному балконі не принесе жодного задоволення. Для зимового зберігання байка приміщення слід утеплити. Тримати велосипед у холодній кімнаті означає зіпсувати елементи ущільнювачів механізмів, деталі покришок і трансмісії. Через вплив холодного повітря може зіпсуватися олія, що знаходиться в гальмівній системі.
До того ж із балкону можна зробити майстерню для велосипеда. З особистого досвіду слід відзначити велику зручність такого розміщення. Особливо у разі наявності кількох байків. Не забувайте, що в процесі зберігання велосипеда потрібно мінімізувати вплив ультрафіолету на його деталі, що запобіжить їх зношування та розтріскування. Недоліком цього способу є метод транспортування байка, оскільки донести велосипед до балкона можна лише самостійно. Це говорить про можливі труднощі у транспортуванні байка для прекрасної статі.
Вішалка для велосипеда – найбільш доступний та популярний метод зберігання велосипеда. На сьогоднішній день власники байків можуть придбати велику різноманітність кріплень для велосипеда, які не ушкоджують кімнату. Незалежно від виду придбаного кріплення (гачок для стіни, система кріплення для стелі, полиця для байка) велосипед відмінно доповнить інтер'єр будь-якого стилю оформлення. Крім того, таке розташування буде найбільш бажаним для велосипеда.
У тому випадку, коли ви побоюєтеся пошкодження стін, купуйте чохол для велосипеда. Такий виріб крім захисних властивостей характеризується привабливими забарвленнями. Воно чудово доповнить одну з кімнат і поєднуватиметься з наявним стилем. Перевага такого підходу – у поєднанні функціональності та декоративних характеристик.
Шафа для велосипеда. Дедалі більше любителів байків віддають перевагу зберіганню власного транспорту в житловому приміщенні, використовуючи при цьому шафу. Даний підхід допоможе заощадити вільне місце у квартирі та виділити окрему зону для велосипеда. У ній можна без особливої незручності для мешканців розташувати велосипед, запасні частини та інструменти.
При цьому всі необхідні деталі будуть під рукою, в позначеному місці (особливо, коли потрібно полагодити байк). Перевага підходу – у його практичності та простоті застосування. Недолік – у необхідності трансформації шафи за окремими розмірами. При цьому доведеться прорахувати кожну деталь, оскільки таких виробів у продажу відсутні.
Зберігання велосипеда в коморі. Цей підхід до зберігання передбачає розташування велосипеда на одне колесо, у вертикальному вигляді. Перевага цього підходу – економія вільного простору в квартирі або будинку.
Однак тривалий вертикальний покладання велосипеда на задньому колесі означає розкручування ексцентрика. Тому цю деталь доведеться підкручувати. Недолік такого підходу – у незручному діставанні велосипеда, для цього доведеться потренуватися. До того ж вільне місце у цьому приміщенні може знадобитися іншим членам сім'ї.
Зберігання велосипеда у розібраному вигляді можна використовувати в тому випадку, коли інший метод застосувати немає можливості. Для цього велосипед розбирається, складається в сумку та укладається на полицю до початку наступного сезону. Переваги такого підходу очевидні - байк вимагає трохи місця для зберігання. Недоліків дуже багато. Одним із них є обов'язкова наявність технічних знань та навичок. Доведеться не лише розділити велосипед на окремі частини, а й зібрати його після цього. Припущення помилки підвищує ризик необхідності ремонту велосипеда.
У зв'язку з цим рекомендується підбирати інші методи зберігання байка. Однак, якщо ви прийняли тверде рішення зберігати велосипед таким чином, наведемо короткий опис способу. Як інструменти знадобиться набір шестигранних викруток.
Як робити часткове розбирання:
- Хомут, який встановлений для підтримки підсідельного штиря, послаблюється. Після цього з рами знімається сідло та штир. Зменшувати розмір байка за допомогою поглиблення штиря не рекомендується, оскільки в такому стані елемент може щільно приєднатися до рами.
- Необхідно зняти кермо. Для цього відкручується кришка виносу (від 2 до 4 елементів кріплення). Кермо знімається, троси залишаються на місці. Використовуючи кабельні стяжки, кермо кріпиться вздовж основи велосипеда. Скотч використовувати не рекомендується, оскільки він може залишати неприємні сліди на мотоциклі. Щоб кришка виносу не загубилася, її прикріплюють на місце.
- Якщо ви не наважуєтеся прибирати кермо повністю, можете просто повернути його в інше положення. Для цього потрібно послабити елементи кріплення, за допомогою яких він тримається на вилці.
- Зняття коліс.
- Складання комплектуючих елементів у чохол до нового сезону.
Де ще можна залишати байк?
Зберігання велосипеда в гаражі. Якщо гараж розташований у зручному для вас місці, неподалік будинку, він може бути відмінним способом зберігання велосипеда. Такий підхід зручний тільки влітку, взимку температура в гаражі опускається, тому доведеться переносити мотоцикл в інше місце. Переваги такого підходу – не доведеться регулярно відмивати велосипед після прогулянки. Недоліки – взимку такий спосіб зберігання не підійде, тому що низькі температури ушкоджують деталі велосипеда.
Зберігання велосипеда у великих веломагазинах, спеціальних велопарковках та велодомах. Існують магазини велосипедів, які пропонують скористатися послугою зберігання байка на спеціальному складі. Також є послуга підготовки байка перед новим сезоном (часто оплачується окремо). Для багатьох любителів велосипедів такий спосіб може бути єдино правильним, оскільки дотримуються умови зберігання та є технічна підготовка транспорту до подальшого використання.
Переваги – не потрібно шукати приміщення для зберігання самостійно. Недоліки – йдеться про платні послуги. До того ж за необхідності використовувати велосипед поза сезоном забирати його зі складу не завжди зручно .
Поради для зберігання байка вдома. Якщо вам показання спідометра є цінними, слід зафіксувати їх у блокноті чи електронному носії. Батарея комп'ютера велосипеда неминуче втрачатиме свій заряд. Записи можна прикріпити до спиці, так вони не губляться. Для запобігання окисленню контактів слід прибрати елементи живлення з усіх датчиків і фар. Ми впевнені, що ви зможете скористатися цією інформацією. Якщо у вас є власний досвід зберігання велосипедів, поділіться їм з нами.